Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad na Pražské...

Zdravím všechny po měsíci. 

Krátce si dovolím zhodnotit předchozí měsíc.

Byl perný, trochu jsme se potýkali s prvními chřipkami, rýmami, kašlem, objevily se nám i neštovice. Ve třídách si děti prošly tématy týkající se podzimu a vším, co podzim přináší - přírodniny, ovoce a zelenina, polní plodiny, zdraví nás lidí a zdraví přírody, počasí. Už si zase umíme lépe společně pohrát. Průběžně se učíme používat nůžky, jak se drží tužka trénujeme téměř denně. Svlékat a vysvlékat si oblečení je u nás na denním pořádku....je pravda, že to občas nejde nejenom těm nejmenším.  Posloucháme se navzájem v kruhu a zatím nám to dělá trochu problém - soustředit se, vyslechnout kamaráda, vědět, o čem mluví paní učitelka. Naučili jsme se několik básniček a písniček a každý den před odpočíváním posloucháme pohádku. Zkoušíme myslet na dodržování pravidel, které jsme si vymysleli ve všech třídách - toto nám ještě taky moc nejde, i když někteří s pravidly problém nemají.

V říjnu jsme poznávali ptáky - ze záchranné stanice. Přijela k nám hudební pohádka - kde se děti naučily poznávat další hudební nástroje. Měli jsme u školky kontejner na starý papír....a že ho sešlo, kontejner jsme naplnili během dopoledne...za papír moc všem děkujeme. Kolik ho bylo a kolik korunek přibude na účet Spolku rodičů, Vás budeme informovat, jakmile přijde vyúčtování z fi. Environmental. Na konci měsíce byly někteří školáci ve škole na Sídlišti Pražská, kde sázely kytičky ve školním skleníku. 

Některé paní učitelky se zúčastnily dalších školení a seminářů pro zvýšení své kvalifikace v oblastech - Individualizace vzdělávání a Matematická pregramotnost. Všechny nové poznatky a znalosti využijí při vzdělávání dětí.

A co nás čeká v následujícím měsíci?

- sázení kytiček ve skleníku ZŠ Pražská bude probíhat ještě další dva pondělky - 6.11 a 13.11. v dopoledních hodinách. Kytičky budou v květináčcích odpočívat ve škole a na jaře si je vyzvedneme a předáme maminkám ke Dni matek.

7.11 - nejstarší děti dostaly pozvání na sportovní dopoledne do tělocvičny ZŠ Pražská. Tato akce probíhala i v loňském roce, a žáci i učitelé ZŠ připravily pro naše děti velmi pestré, pohybově aktivní, zajímavé dopoledne.

21.11.- proběhne první představení předplatného pro školáky v Jihomoravském divadle.

28.11.- v úterý vás pozveme do školky na předvánoční tvoření spojené s ochutnávkou pomazánek, které děti dostávají ve školce. Pomazánky i různé druhy pečiva připraví naše paní kuchařky. Na tvoření Vám předáme některé důležité informace o naší třídě, podíváte se a společně s dětmi si zastříháte, pobavíte se s papírem, lepidlem,...společně si třeba zazpíváme, zatančíme...... už se moc těšíme.

Školné za měsíc prosinec budeme vybírat v ředitelně v pondělí 20.11.2017 od 6,15 hodin do 15,30. Bude to poslední vybírání v tomto roce. 

V lednovém termínu potom budeme vybírat na dva měsíce- leden a únor. 

Pro dnešek to je vše. Pěkný listopad přeji Vám všem

Zachová M.