Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky ze školní jídelny

Vážení rodiče,

určitě jste zaznamenali, že se snažíme pro Vaše děti vařit zdravě a pestře. Naše jídelna zcela vyloučila dehydratované ochucovací směsi s glutamanem sodným. Dochucujeme jídla bylinkami  a kořením. Snažíme se používat čerstvou zeleninu. Během školního  roku jsme postupně snižovali množství soli.

Spoustu jídel určitě Vaše  děti neznají a jsou překvapené novým, pro ně neznámým jídlem. Nechejte je, prosím, v klidu a bez negativních komentářů poznávat nové chuti. Byli by jste překvapení, jak jim chutná. Samozřejmě každému nemůže chutnat vše.

K jídelním lístkům Vám vyvěsím jejich hodnocení dle "Nutričního doporučení" za měsíc červen 2017. Myslím si, že máme být na co pyšné - pro Vaše děti děláme vždy maximum a hlavně s láskou. Bez té bychom tu snad ani nemohly pracovat. Vždyť každá z nás je mámou i když už možná větších dětí.

Stejné hodnocení udělá KHS i za měsíc říjen a tím by měla být naše 15měsíční cesta zakončena. Pokud bude opět vše v pořádku , dostaneme certifikát "ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA".  To  však neznamená , že se pak nějak změní kvalita podávaných jídel. Budeme se snažit držet nastavený styl jídelníčků. A že u nás většině chutná, dokazuje stále se zvyšující počet i cizích strávníků.

Přeje Vašim dětem dobrou chuť.

za kolektiv školní jídelny Renata Molíková