Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ochutnávka pomazánek na Pražské

V úterý odpoledne proběhlo v naší školičce vánoční tvoření a my ve školní jídelně jsme Vám přichystali ochutnávku pomazánek, které Vaše děti běžně ve školce jedí. Samozřejmě u dětí vždycky vede sladká čokoládová pomazánka, tu zrovna často neděláme.

Pro ty rodiče , které si nestihli recepty opsat, nebo se nemohly zúčastnit, vložím postupy ještě sem. Snad Vám to usnadním.

 

Rajčatová s česnekem: máslo, rama, rajč.pyré, česnek, sůl

Tuk vyšleháme, přidáme pyré a česnek

 

Z červené řepy s kuskusem : čer.řepa, jarní cibulka, pomazánkové máslo, kuskus, sůl

Řepu uvaříme do měkka, po vychladnutí ji nastrouháme na jemno, necháme ji v cedníku vykapat. K řepě přidáme pom.máslo, cibulku, sůl a nabobtnalý kuskus. Vše důkladně promícháme.

 

Z pečené dýně hokaido: dýně,sezamové semínko, petr. nať, sůl

Dýně se nemusí loupat, stačí pořádně očistit kartáčkem, odstraníme semínka, nakrájíme na měsíčky, lehce osolit a smíchat s olivovým olejem. Pečeme na pečícím papíru cca 40 min. Ještě teplou dýni rozmixujeme. Semínka  krátce opečeme na suché pánvi a vše spojíme.

 

Tvarohová po italsku: tvaroh, máslo, rama, oregano, sůl

Vše ušleháme.

 

Čočková: čočka, kořenová zelenina, máslo, rama

Kořenovou zeleninu podusíme do měkka. Čočku uvaříme a vše scedíme a ještě teplé rozmixujeme tyčovým mixerem. Tuk vyšleháme a přidáme rozmixovanou směs, osolíme.

 

Čokoládové máslo:  máslo, rama, čokoláda na vaření, cukr moučka

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni, tuk vyšleháme do pěny a přidáme vychladlou čokoládu, trošku osládíme.

 

Ještě bych Vám ráda připoměla, že stravné na leden 2018 budu vybírat již od pondělí 18. prosince - do čtvrtka 21 . prosince

Přeji Vám krásný advetní čas a příjemné prožití vánočních svátku.

Molíková Renata