Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec je tady...

Zdravím Vás po měsíci v krásném prosinci. Krásném zejména pro všechny děti. Období Adventu počínaje Mikulášskou nadílkou a konče vánocemi, které jsou všemi dětmi toužebně očekávány.

U nás ve třídách se taky připravujeme na tyto dny.

První předvánoční akcí bylo tvoření s Vámi rodiči spojené s ochutnávkou pečiva a hlavně pomazánek (viz. příspěvek výše). Na tvoření se děti předvedly s krátkým vystoupením všeho, co se od začátku roku naučily. Ukázali jsme si, jak nám jde stříhání, lepení. V některých třídách se vyráběly ozdoby na vánoční stromek na Obrokové ulici. Už teď se můžete na něj podívat a je opravdu krásný.

 

V úterý 5.12. jsme domluvili návštěvu Mikuláše s jeho pomocníky- čertíkem a andílkem (v podání p.učitelky ze včeliček a studentek praxe). Děti dostanou domácí linecké cukroví - (kdo nemůže lepek, dostane bezlepkové) a mikulášskou omalovánku. Nadílka je hrazena z prostředků Spolku rodičů.

Ve středu 6.12. a ve čtvrtek 7.12. k nám přijde fotograf - děti se budou fotit pro rodiče dle vašich objednávek. Fotografování bude probíhat od 9,00 hodin v beruškové třídě.

V pondělí 11.12. půjdou děti z žabičkové třídy na návštěvu do pečovatelského domu U lesíka- navštíví a potěší zde babičky a dědečky, ozdobí jim vánoční stromeček, zazpívají, zatancují a povykládají.

Další akce je pro školáky - v úterý 12.12. proběhne další divadelní představení v rámci předplatného. Dobře a vhodně děti oblečte (ne kombinézy), aby si mohly v šatně divadla lehce odložit.

Ve středu 13.12. k nám do školky přijde kouzelník....třeba nás naučí čarovat a děti si budou moci vyčarovat, co by chtěly. Kouzelník bude hrazen opět z prostředků Spolku rodičů. 

Ve čtvrtek 14.12. jsou nejstarší děti pozvaní do základní školy na Pražské na dopolední hrátky ve škole se školáky. Ve škole v těchto dnech probíhá tradiční vánoční výstava, na kterou zve vedení školy i Vás rodiče - a odpoledne stejný den připravují akci s hudební ukázkou rovněž pro rodiče a děti všech věkových kategorií (plakátek máme v šatnách).

Poslední předvánoční týden už bude pohodový - budeme ve třídách poslouchat a zpívat koledy, budeme si hrát, těšit se na "Ježíška", proběhnou vánoční nadílky a zkrátka si to budeme s dětmi užívat.

Taky jsme pro Vás připravili již tradiční kalendáře s fotografiemi dětí, během týdne si je můžete objednávat ve třídách.

Školku budeme zavírat mezi svátky , tj. od 27.12. do 29.12.2017. Pokud budete chtít udělat dětem volno již dříve, zavčas si děti odhlašte.

V novém roce zahájíme provoz v úterý 2.1. Ve školách jsou ještě 2.1. vánoční prázdniny. Pokud plánujete mít děti doma i tento den, myslete na odhlášení.        V době prázdnin nemusíte vypisovat školákům omluvenku.

 

Poslední informace - školné (na malé výjimky) máme vybrané do konce tohoto roku. V lednu budeme vybírat na leden a únor, kdo bude chtít, může uhradit i více měsíců.

 

Přeji Vám za celý náš kolektiv krásný adventní čas, pěkné chvilky s vašimi nejmilejšími, pohodové vánoce a dobrý vstup do nového roku.

Za všechny ve školce Zachová Milena