Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 2018

Zdravím všechny rodiče a naše příznivce v dalším již podzimním měsíci. 

Máme za sebou úspěšné a bohatě navštívené podzimní tvoření s opékáním buřtů. Naše každoroční oblíbené setkání na školní zahradě. Letos jsme poprvé využili kruhového sezení u zadních budov, kde se moc pěkně opékalo.

Toto kruhové hlediště bylo v loňském roce vytvořeno v rámci komplexu ekologické části zahrady - další součástí je kopeček s prolézacím tunelem, nášlapový chodník, hmyzí domeček, nové záhonky na ovocné křoviny. Za tuto část zahrady vděčíme p.učitelkám, které mají velmi blízko k přírodě a stále mají spoustu nápadů na vylepšení koutků jak ve třídě tak i na zahradě. Výše zmíněný projekt nám zafinancovala firma Pegas a částečně se uhradil i z prostředků Rodičů naší školy.

Naparáděné dýně a další zelenina zdobí v těchto dnech vchody a okna našich budov.

V pondělí proběhlo ve všech třídách na Pražské logopedické vyšetření  řeči u dětí, kde projevily zájem jak rodiče tak i učitelky. Vyšetření prováděly naše logopedky. Zprávy z vyšetření Vám po vypracování předložíme a prokonzultujeme možnosti a potřeby.

Další akcí byla návštěva zástupců záchranné stanice pro zvířata. Proběhla v úterý 2,10.18 ve třídě berušek. Všechny děti se tak setkaly s hadem Lucinkou, morčetem Buřtíkem, šnečí rodinkou, ušatým ježkem, s ještěrkou Agamou. Byla to letos první akce hrazená z prostředků rodičů.

V těchto dnech již některé maminky ve třídách vypsaly termíny vybírání rodičovských příspěvků. Buďte, prosím, všímaví, abyste termín nezmeškali a peníze se vybraly v co nejkratším termínu.

A co nás čeká v dalších dnech?

9.10. 18 bude přistaven ke školce kontejner na starý papír. Zde můžete od rána vhazovat papír. Můžete si jej v kuchyni zvážit a váhu poté sdělit učitelkám ve třídě.

16.10.18 - k nám do školky přijede kouzelník. Vo nás čeká, nevíme. Ale necháme se překvapit, třeba se naučíme nějakému kouzlu.

15. a 22.10.18 - navštíví naši nejstarší předškoláci základní školu Pražská - proběhne sportovní dopoledne v tělocvičně ZŠ.

31.10., 7.11., a 14.11.- jsme opět se školáky pozvaní do školy na prohlídku školního skleníku . Děti budou rovněž jako tradičně sázet připravené květiny společně s žáky Základní školy. Připomeneme si, co všechno je potřeba k dobrému růstu květin a pokojových rostlin, jak se množí, jak o ně pečovat, co je k této práci vše potřeba - nářadí, pracovní pomůcky,....

Už jsem zmiňovala, že začal podzim a s ním i chladnější počasí. Myslete na dobré a pohodlné oblečení pro děti.......pokud jim bude zima, není to pro špatné počasí, ale pro špatné oblečení !!!!

 

 

Pro dnešek je to vše, pěkné podzimní dny 

Zdraví Zachová M.