Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen je tady...MŠ Pražská

Čas letí jako bláznivý.....už začíná druhý říjnový týden. Babí léto už je asi za námi. Podzim v celé kráse je tady....nezapomeňte dávat dětem vhodné oblečení - myslete však, že zima to ještě není. Na péřovky a rukavice je ještě dost času. A navíc by se děti měly otužovat, aby v pohodě přečkaly chřipky, rýmy a kašlíky.

Máme za sebou první měsíc školního roku a s ním i naše první setkání na schůzkách rodičů, ale i první společné tvoření. Veselé ozdobené dýně zdobí naši školní zahradu. 

Minulý týden jsme ve školce na dvorku uvítali pana Hořáka ze záchranné stanice IKAROS - přiblížil nám život některých našich dravých ptáků. Běžné ptáky jako vrabce, sýkorky, holuby, hrdličky, kosy pozorujeme s dětmi na našem dvorku a v blízkých Gránicích na vycházkách. Většina dětí už ví, proč od nás na zimu odlétají někteří ptáci, čím se ptáci živí, co mají nejraději. Povídejte dětem i vy, co všechno nejen o ptácích víte, nebo co se o nich dočtete. I my se rádi dozvíme něco nového a předáme to ostatním.

V pondělí 9.10.k  nám do školky přijede divadlo pro všechny děti - zahrají nám Hudební pohádku. Obě tyto aktivity budou hrazeny z účtu Spolku rodičů.

Ve školce na Pražské proběhl minulý týden výběr dětí do logopedických chvilek. S těmito ale i s ostatními budou paní učitelky ve třídách provádět při hře cvičení mluvidel, ohebnost jazýčka, dechová a rytmizační cvičení.

Školné na další měsíc- listopad- budeme vybírat 23.10.2017 od 6,15 do 15,15 hodin.

Pro dnešek je to vše, přeji Vám pěkné podzimní dny

Zachová M.