Jdi na obsah Jdi na menu
 


Únor se blíží

Dobrý den,

Dnes trochu s předstihem.

Únor začíná ve čtvrtek a následující týden jsou jarní (zimní prázdniny).

Jistě bude spousta rodin tento týden trávit na horách, doma, u babičky,...Prosím, zavčas si děti odhlaste z docházky. Jinak provoz ve školce bude jenom poněkud omezen. Nebudeme asi ve všech třídách, podle možností se budeme spojovat. 

Některé paní učitelky mají také dovolenou, Některé se budou v době prázdnin vzdělávat - čeká je téma Individualizace vzdělávání. Ostatní budou v MŠ zajišťovat provoz.

Hned v úterý po prázdninách, tedy 13.2.2018 proběhne masopustní veselí ve všech třídách. Nachystejte, prosím, dětem nějakou jednoduchou a vhodnou masku. Vyzdobíme si třídy, připomeneme si, co tato tradice znamená. Budeme zpívat, tancovat, radovat se. Zkuste dětem i vy říct něco o Masopustu.!!! 

Budeme samozřejmě žít i Olympiádou, která bude startovat 9.února. Připomeneme si Českou vlajku, státní symboly. Už v těchto dnech si povídáme o sportech, proč je pro nás důležité sportovat,...jak sport posiluje naše zdraví, kamarádství, svobodu,...

Jako v loňském roce i letos pro Vás chystáme odborné besedy. První v řadě čtyř setkání se uskuteční 21.2.2018 od 15,00 hodin s logopedkami Speciálně pedagogického centra ve Znojmě. Nepůjde o klasickou besedu. Zveme totiž Vás rodiče i s dětmi, pokud máte nějaký problém s řečí - nejde dětem některá hláska....Na setkání se dozvíte a uvidíte přímo, jak se která hláska cvičí, vyvozuje. Ukážeme si různé jazykové hry, hry s mluvidly,........ale raději přijďte a uvidíte.

V březnu k nám přijde speciální pedagog Mgr. Horová, která nám přiblíží problémy se školní zralostí dětí předškolního věku. Poradí a připomene, jak děti nejlépe připravit na nároky základního vzdělávání, které tyto děti po letních prázdninách čeká. Termín- 8.3. nebo 15.3.- ještě upřesníme.

Na třetí setkání Vás pozveme do základní školy, kde probíhá pravidelná příprava předškoláčků na základní školu. Po přímé práci s dětmi bude prostor pro Vaše dotazy a diskuzi.

Poslední setkání teprve připravujeme a domlouváme lektora.  

Je docela možné, že se pořadí besed změní, ale vždy Vás dopředu upozorníme na termíny konání - v šatnách na nástěnkách a na našich webových stránkách.

Ráda bych touto formou sdělila, že jsme pro Vás připravili potvrzení k daňovým přiznáním. Paní učitelky ve třídách Vám tato potvrzení předají. Je to součet výdajů na platbě školného za rok 2017. Na potvrzení je jméno jednoho zákonného zástupce, jak jste nám uvedli v žádostech o přijetí. Potvrzení je platné i pro druhého zákonného zástupce- je důležité dítě, za které probíhala platba v roce 2017.

Posledním, co bych chtěla připomenout- jistě jste už četli zápis ze setkání zástupců rodičů z jednotlivých tříd - přehled akcí pro děti, které máme za sebou a plán akcí do dalšího období, a mimo jiné rodiče plánují jarní bál. Tak si, prosím, všímejte dalších informaci a zvažte tuto výzvu rodičů.

Přeji Vám krásné dny, pěkné zimní prázdniny a zase brzy 

Zachová M.